לובי נקי ומתוחזק

מהי אחזקת מבנים?

לובי נקי ומתוחזק

אחזקת מבנים מה זה בעצם?

אחזקת מבנים היא אחריות על אחזקת הנכס, כולל מערכות מבניות, חשמל, ואינסטלציה. המטרה העיקרית היא לנהל את הבניין ואת ההתנהלות השוטפת שלו, כמו גם לאפשר את הצרכים של המבנה. אחריות זו משתנה מבניין לבניין, ועשויה לכלול כל דבר, החל מתיקון ברזים דולפים ועד לתיקונים גדולים.

תפקיד חברה האחראית על אחזקת מבנים כוללת שכירת קבלנים חיצוניים לפתרון בעיות עיקריות, וסביב הבניין האחריות כוללת תחזוקת הגינה, תיקון ממטרות, טיפול בבעיות חשמל וסילוק אשפה. היות ותחזוקת הבניין מקיפה כל כך הרבה תחומים, בעלי בניינים רבים בוחרים חברה חיצונית לטיפול בתחזוקת הבניין.

תחזוקת הבניין

אינסטלציה היא תחום אחריות גדול הכולל טיפול באינסטלציית מטבח, אמבטיה, בריכות, מערכות ממטרות, ומערכות לכיבוי אש. טיפול במערכת חשמל כרוך ביותר מאשר החלפת נורות. מערכות אלו צריכות להיות במצב טוב בפנים ובחוץ, והאחזקה כוללת גם טיפול בגנרטורים למצבי חירום.

בנוסף לשירותי ניקיון שגרתיים, חברת אחזקת מבנים אחראית גם על ניקוי שטחים אחרים בבניין, כגון שטיפת החניונים, הקירות, והאזור הסובב את הבניין. זהו חלק מרכזי של תחזוקת הבניין, ומתבצעת הקפדה משמעותית על ניקיון כל האזורים החיצוניים הגלויים לדיירים ולמבקריהם.

שירותי ניקיון מקיפים

האזורים החיצוניים של הבניין עוברים תהליכי ניקיון ידני, כך ששלטי הבניין אינם נפגמים. משטחים כגון פלדה, אלומיניום, נחושת ופליז עוברים ניקיון וליטוש בקביעות. לעתים קיים צורך בשחזור שלטים ומעקות, כמו גם תחזוקת וניקוי מבנים מעץ. פעולת שחזור משטחים מחזירה אותם למצבם המקורי, ואפשרות זו עשויה להיות פחות יקרה מאשר החלפת משטחים פגומים.

אחזקת מבנים כוללת גם תחזוקה חיצונית של המבנה. הגג נבדק אחת לשנה, ומרזבים וחלונות עוברים ניקיון על בסיס שגרתי. התחזוקה החיצונית יכולה לכלול גם את בדיקת מערכת המים או חידוש הגג והחלונות. עבודות מיוחדות כוללות ניקוי שטיחים בתוך המבנה עם שמפו, הדברת מזיקים, והחלפת אריחים או רצפות עץ.

תחזוקת בניין מכסה מגוון משימות שונות

אך קיימות חובות בסיסיות לכל בניין, כגון עבודות חשמל, נגרות, צביעה, אינסטלציה וקירוי. נציגי חברת האחזקה מודעים לרמת המומחיות הדרושה לביצוע עבודות אלו ושוכרים אנשי מקצוע בעת הצורך, על מנת לוודא שמשימות אלו מבוצעות כראוי.

וקיימים גם צרכי תחזוקה תקופתיים. חברת אחזקת מבנים מפתחת קשרים ארוכי טווח עם לקוחות לשמירת סביבה נקייה, בטוחה ונעימה לשהות הדיירים, כך שהבניין ימשוך כל הזמן דיירים שירצו להתגורר בו או לשכור משרדים, כמו גם אורחים שיוכלו ליהנות מהבניין במהלך ביקורם.

זה המקום שבו שירות לקוחות מעולה נכנס לתמונה. חברת אחזקת מבנים טובה מתמקדת ביצירת אמון כמו גם מפגינה ביצועים מושלמים ברמה גבוהה.

בשורה התחתונה: כמו שאתם שומרים על המכונית שלכם, חשוב שתשמרו על הבניין שלכם

תחזוקה שגרתית מונעת תיקונים יקרים יותר ומסייעת לבניין להיראות יפה ונעים למשך זמן רב יותר, ומטרה זו מושגת באמצעות אחזקת מבנים ופעולות תחזוקה מונעת. מלבד פעולות היומיום, שמירה על הבניין או הרכוש במצב אופטימאלי הוא בעדיפות חברת אחזקת מבנים.

תכנית תחזוקה מונעת כוללת בדיקות ותיקונים קבועים שעוזרים לשמור על מערכות הבניין הגדולות ועל הציוד במצב טוב, וכך גם נמנעות בעיות גדולות יותר או תיקונים יקרים בהמשך הדרך.

לתגובה