ניקוי זכוכית במשרדים

ניקיון זכוכיות במשרדים

אם יצא לכם בעבר לבצע שיפוץ, עיצוב מחדש או להחליט על איזשהו שינוי דרסטי במראה החלל – אז אתם בטח יודעים כמה נחוץ פתרון המשלב בין דקורטיביות לפונקציונליות. אחד הפתרונות הנפוצים כיום בשוק ותפס תאוצה בלתי פוסקת בשנים האחרונות הוא עיצוב בזכוכית, החל מקירות ועד למעקות מרפסת. חברות לעבודות זכוכית למשרד משגשגות בזכות כך, עסקים מרוויחים יותר בעקבות נראות העסק שלהם – החזית ולכם רק נשאר לדעת איך לתחזק, לשמור ולנקות את האלמנטים. מתחילים!

 

לזכוכית יש יתרונות רבים, במיוחד כאשר מדובר על שימושי בניין ועיצוב;

> בראש ובראשונה, בבניין משתמשים בזכוכית הנקראת זכוכית מחוסמת, שהיא עמידה בפני ניפוצים, שריטות ומכות כהות.

> היתרון הבא ישמח בעיקר את העצלנים שביניכם – זכוכית היא חומר שאינו דורש תחזוקה גבוהה במיוחד ואינו מתבלה לאורך שנים רבות.

> ולבסוף, הזכוכית משתלבת מצויין בכל סגנון דקורטיבי רצוי ומתנקה בקלות 🙂

 

על אף כל היתרונות הנפלאים שניתן לזקוף לזכותה של הזכוכית, יש לה חיסרון אחד (וגם איתו אפשר להתמודד בקלות) – הלכלוך הקטן ביותר יראה עליה, כמו למשל שאריות הדבק מהשלטים שתלו לכבוד השנה החדשה וכו';  לכן כדי לשמר את המראה האלגנטי ותכונותיה הבולטות שבזכותן בחרתם מלכתחילה אלמנטים מזכוכית במשרד, יש לנקוט בכמה צעדים פשוטים שישמור על הזכוכית נקיה, מבריקה ויפה!

ישבנו וחשבנו איך אנחנו יכולים להקל עליכם בעבודת ניקיון הזכוכית במשרד,  אלו טיפים אנחנו יכולים לתת לכם על מנת שתגיעו לתוצאות מושלמות 🙂

שיטות לניקוי אלמנטים מזכוכית במשרד

  • מים ועיתונים – מדובר בשיטה המסורתית, העתיקה ביותר; הדרך הפשוטה והמוכרת ביותר לניקוי והברקת חלונות היא בעזרת מים פושרים, עיתונים ישנים וסבון נוזלי; בגרסה המתקדמת משתמשים בנוזל הברקה כחול המיועד למשטחי זכוכית. כל מה שעליכם לעשות הוא לרסס במספר מוקדים ולשפשף עם נייר העיתון. כאשר מבצעים שיטה זו בצורה טובה ויסודית היא משאירה את אלמנטי הזכוכית במשרד שלכם מבריקים ויפים.

 

  • ג'ילדה – כולכם מכירים את המטלית הצהובה המשמשת לניקוי עדין של רכבים; הסיבה שמשתמשים בג'ילדה היא המבנה שלה, היא עשויה סיבים צפופים מאוד המסייעים בתהליך ניוי וייבוש הזכוכית בלי לשרוט אותה או לגרום לה נזק כלשהו. את המטלית הזו ניתן למצוא בכל חנות לכלי ניקוי, "עשה זאת בעצמך", חנות לציוד רכב ועוד.

    • כתמים קשים – בטח כבר נתקלתם בכתמים עקשנים המסרבים לרדת מאלמנטי הזכוכית; יש לנו בשורות משמחות בשבילכם: חומץ או לימון, בשילוב עם ספוג עדין יעשו עבודה יסודית ומבריקה! לעיתים בלי לשים לב אלמנטי זכוכית מתלכלכים מחומרים עקשנים כמו שמן או אבנית והפתרון היחיד הוא לשפשף אותם עם חומץ או לימון. לאחר מכן, על מנת להשלים את התהליך, עברו על הזכוכית עם נוזל הברקה כחול ומטלית יבשה.

 

  • ניקוי כתמי דבק ומדבקות מאלמנטי זכוכית – מרחו חומר שמנוני על כתמי הדבק, כמו למשל שמן זית (ברוב המשרדים כיום כבר יש), שמן קנולה, וכו'. לאחר מכן יש לשפשף את שאריות הדבק בעזרת כרטיס פלסטיק, הם יצאו בצ'יק. בזכות השמנוניות הדבק נחלש ויורד במהרה; אין חשש משריטות, שכן כרטיסי פלסטיק הם בעלי פינות מעוגלות. לסיום, שטפו את אלמנט הזכוכית בעזרת מים וסבון (אפשר להוסיף לתמיסה נוזל חלונות כחול, על מנת להוסיף ברק) ונגבו בעזרת מטלית יבשה, רצוי נייר סופג.

 

  • ניקוי והברקה של חלונות ומעקות זכוכית בגובה – לרוב מבני משרדים מתנוססים לגבהים מרקיעי שחקים ומיקום אלמנטי הזכוכית בגובה כמו חלונות או מעקות של מרפסות תלויות משפיע על תהליך הניקיון שלהם; מדובר בפעולה מסוכנת למדי ועל כן רצוי להעזר בשירותיה של חברת ניקיון מקצועית, המתמחה בעבודות אלו.

 

לתגובה